Közel 137 Millió Forintból Újul Meg A Dél-Pesti Kórház Nővérszálló Épülete

A Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet a KEHOP-5.2.10-16-2016-00009 azonosítószámú projekt keretében összesen 136.971.059 Ft vissza nem térintendő támogatásból valósítja meg az intézmény nővérszálló épületének energetikai korszerűsítését. A projekt a Kohéziós Alap és a Magyar költségvetés társfinanszírozásában valósul meg.

A 2016. október 1-jei projektkezdést követően november hónapban a kivitelezési munkálatok is megkezdődtek a Jahn Ferenc Kórház nővérszállójának energetikai korszerűsítése kapcsán. A jelenleg korszerűtlen energetikai jellemzőkkel bíró épület esetében a külső nyílászárók cseréje, valamint a hőszigetelés 50 %-os hatékonyságnövekedést fog eredményezni az energiafelhasználás terén. A beruházás nem csupán a jelenleg bent lakó egészségügyi dolgozók számára biztosíthat kedvezőbb lakhatási körülményeket, de éves szinten akár 5 millió forintos megtakarítást is jelenthet az intézmény rezsi költségeiben, melyet a kórház további fejlesztésére fordíthatunk.

Galéria: