Ugrás a fő tartalomhoz
JIR tájékoztató

Tisztelt Betegeink!

Intézményünk Ady Endre úti Szakrendelőjében (1203 Budapest, Ady Endre utca 1.) bevezetésre került az új, egységes Járóbeteg Irányítási Rendszer (JIR), amelynek célja, hogy betegeink szervezetten és minél gyorsabban kapjanak ellátást a szakrendelésen.

A rendszer lényege, hogy a vizsgálatokra előzetesen időpontot lehet foglalni telefonon, személyesen, illetve online, vagy az EgészségAblak mobilapplikáció időpontfoglaló menüpontjában.

Az előjegyzésre érkező betegek érkezéskor húznak egy behívási sorszámot. Ezzel a sorszámmal szólítják őket a Betegfelvételi pulthoz adategyeztetésre, majd ezt követően a szakrendelésre (az eddigi név szerinti szólítás helyett) is a sorszámmal hívják be őket. (Kérjük, a sorszámot tartsa magánál az ellátás befejezéséig!)
A Betegfelvételi pulthoz, illetve a szakrendelésre a behívás úgy történik, hogy a húzott sorszám a betegtájékoztató monitoron megjelenik egy csengő hang kíséretében és a monitor kiírja, hogy melyik ajtónál fogadják a beteget.

Az új előjegyzési rendszernek köszönhetően csökkenhet a várakozási idő a szakrendelőben.

A JIR rendszert használó szakrendelésekre az EgészségAblak applikáción és a 1812 telefonszámon keresztül is lehet időpontot foglalni, módosítani, illetve törölni az időpontot.
Az EgészségAblak applikáció és a 1812 is használható mind a beutaló nélküli ellátások, mind az e-beutalók esetén.

Természetesen a fenti új időpontfoglalási lehetőségek mellett a korábbi lehetőségek is megmaradtak:
•    személyesen:
A 1203 Budapest, Ady Endre utca 1. szám alatti szakrendelőben személyes előjegyzés minden hétköznap 7:00-19:00 óra között lehetséges, ahol a kollégák minden hasznos információt, tájékoztatást megadnak az adott szakrendeléssel kapcsolatban.
•    telefonon:
Munkanapokon 7:30-15:30 óra között a +36 1 289-6222-es telefonszámon érhetőek el a Call-centeres kollégák
•    e-mailen:
adyelojegyzes@delpestikorhaz.hu e-mail címen keresztül

Ady Endre úti Rendelőintézetünkben az alábbi szakrendelések használják a JIR-t:
•    Sebészeti szakrendelés
•    Szemészeti szakrendelés
•    Ortopédiai szakrendelés
•    Támasz gondozó
•    Nőgyógyászati szakrendelés
•    Fül-orr-gégészeti szakrendelés
•    Reumatológiai szakrendelés
•    Kardiológiai szakrendelés
•    Angiológiai szakrendelés
•    Lipid ambulancia
•    Urológiai szakrendelés
•    Tüdőgondozó
•    Bőrgyógyászati szakrendelés
•    Proctológia
•    Neurológiai szakrendelés
•    Gyógymasszázs
•    Onkológiai szakrendelés
•    Röntgen
•    Labor

A személyesen, telefonon vagy e-mailben történő időpontfoglaláshoz az alábbi adatok megadására van szükség, ezeket az időpontkérés előtt kérjük előkészíteni (az EgészségAblak applikációs foglalásnál ezekre nincs szükség)
•    beteg neve
•    TÁJ száma
•    születési dátuma
•    elérhetősége (mobil, vezetékes telefonszám vagy email cím - a kiértesítéshez időpontváltozás esetén az elérhetőségre mindenképpen szükségünk van
•    beutaló köteles szakrendelések esetén szükséges a beutaló

A 1812 telefonszámon az alábbi adatokat szükséges megadni az előjegyzést kérő azonosításához:
•    édesanyja nevét
•    viselt név mellett a születési nevet
•    születés helyét és idejét

Kérjük, az előjegyzett időpont előtt min. 15 perccel szíveskedjenek megérkezni.

Budapest, 2024. augusztus 27.

Dr. Dobosi Zsolt
Főigazgató